Hrajú:Kryštof Hádek, Judit Bárdos, Marek Adamczyk, Oldřich Kaiser
Dĺžka:100 minút
Žáner:Historický, Dráma

Pravdivý príbeh troch kultových lyžiarov – Hanča, Vrbatu a Ratha – na pozadí komplikovaných česko-nemeckých vzťahov na začiatku 20. storočia

Réžia: Tomáš Hodan  •  Hrajú: Kryštof Hádek, Judit Bárdos, Marek Adamczyk, Oldřich Kaiser, Vladimír Javorský, Jan Hájek, Jaroslav Plesl

Krkonoše boli pred prvou svetovou vojnou chudobným regiónom, v ktorom sa stretával český živel s nemeckým. Bohumil Hanč bol najznámejším českým lyžiarom a všestranný športovec Emerich Rath bol zase jediným Nemcom, ktorý sa pravidelne zúčastňoval na českých pretekoch. Hanč a Rath sa dobre poznali a stretli sa aj na štarte osudných pretekov v roku 1913. Po prvom kole sa počasie rýchlo zhoršilo a Hanč zostal na trati sám, boj o prvé miesto sa však čoskoro zmenil na boj o holý život...

Dĺžka: 100 min