Filmklub

FILM: Nina a tajomstvo malého ježka

Žáner: animovaný film

sobota 25. mája o 15:00h.-slovenský dabing

Krátky popis

Keď otec 10-ročnej Niny príde jedného dňa o prácu, dievča sa rozhodne s kamarátom Mehdim podniknúť odvážnu akciu, ktorá by pomohla otcovi i jeho prepusteným kolegom. Film o konci detstva, láske a priateľstve s detektívnymi prvkami.

Synopsa:

Desaťročná Nina miluje otcove rozprávky o ježkovi, ktorý objavuje svet. Jedného dňa však otec stratí chuť rozprávať rozprávky. Stratil totiž prácu a život ich rodiny sa obrátil hore nohami. Nina sa bojí, čo bude ďalej a keď započuje legendu o stratenom poklade, ktorý je ukrytý niekde v otcovej továrni, rozhodne sa so svojím kamarátom Mehdim podniknúť odvážnu akciu. Chcú poklad nájsť a rozdeliť peniaze medzi otca a jeho kolegov. Bláznivé dobrodružstvo sa začína...

Zaujímavosti: Film bol uvedený na 14-tich medzinárodných filmových festivaloch. Napríklad v Annecy, Locarne, Talline či Montreale. A bol predaný už do tridsiatich krajín.

Audrey Tautou v pôvodnom znení nahovorila Nininu mamku Camille.

Na mieste si môžete zakúpiť ročnú členskú kartu filmového klubu v hodnote 5 €. Držitelia členskej karty môžu získať zľavu na premietanie filmových klubov a kartu je takisto možné použiť vo všetkých štátom registrovaných filmových kluboch po celej krajine.

Ďalšie informácie nájdete na stránke www.kinodanubius.mojekino.sk alebo na našej facebook stránke.

 

Fotogaléria